Dárkyně vajíček

Níže naleznete podrobné informace o darovacím programu, případně můžete na videu shlédnout příběhy našich dárkyň.

Home->Dárcovství->Dárkyně vajíček

Vážené dárkyně,
naše klinika je přes několik hygienických omezení v plném provozu. Během procesu darování vajíček budete bezplatně otestovány na COVID19 pro zajištění Vaší bezpečnosti.
Více Vám rádi sdělíme telefonicky na čísle 220 303 884 nebo na emailu info@ivf-cube.eu

 

Podrobnosti programu dárkyň

Co darováním získáte?

 • Vyšetření Vaší plodnosti a zdravotního stavu
 • Možnost pomáhat druhým
 • Vyplacenou kompenzaci ušlých výdajů spojených s darováním ve výši 25.000,- až 28.000,-
 • Bonusový program pro dárkyně (dárkové vouchery apod.)

Co je k darování potřeba?

 • Splnit věkovou hranici 20 – 33 let (přesněji do dne 33. narozenin)
 • Být fyzicky i psychicky zdravá - tzn. mít v pořádku krevní testy (hladiny hormonů, infekční přenosné nemoci, genetické vyšetření) a netrpět žádnou závažnou nemocí. Pokud nyní kojíte budete muset darování odložit.
 • Nesmíte být závislá na návykových látkách (drogy, alkohol)
 • Měla byste mít alespoň střední odborné vzdělání

Proč darovat u nás?

 • Vysoká profesionalita
 • Individuální přístup
 • Příjemné a diskrétní prostředí
 • Ochotní lékaři a sestřičky

Jak to probíhá?

 • Vyplníte kontaktní formulář a v blízké době se vám ozve naše psycholožka nebo koordinátorka
 • Pozveme Vás na vstupní pohovor - detailní gynekologické a ultrazvukové vyšetření, krevní testy a pohovor s psycholožkoku
 • Pokud budou všechny výsledky v pořádku, můžete se stát dárkyní a bude naplánován cyklus se stimulací a odběrem
Detailní informace o průběhu darování vajíček

Dárkyní vajíček se může stát žena ve věku od 20 do 33 let (resp. do dne 33. narozenin), která je zdravá a splňuje všechny podmínky pro darování.

Prostřednictvím našeho kontaktního formuláře si domluvíte termín návštěvy na klinice. V den Vaší návštěvy u nás vyplníte dotazník týkající se Vaší osobní a rodinné zdravotní anamnézy a absolvujete pohovor s lékařem, který Vám podrobně vysvětlí vše, co se darování týká. Současně proběhne i gynekologické vyšetření a základní odběry krve. Pokud budou výsledky v pořádku, naplánujeme také pohovor s psycholožkou a kompletní odběry krve na genetiku a testy na přenosná infekční onemocnění HIV, syfilis a žloutenky typu B a C.

Pokud jste již v minulosti darovala vajíčka a máte genetické vyšetření k dispozici, může pohovor s lékařem a psycholožkou proběhnout v jeden den.

Stimulace vaječníků zpravidla začíná druhým dnem menstruačního cyklu, trvá osm až čtrnáct dní a obnáší asi desetidenní aplikaci miniinjekcí. Hormonální injekce vedou ke stimulaci a růstu folikulů ve vaječnících. Vpich miniinjekcí do podkoží není náročný ani bolestivý a zvládnete jej sama. Nemusíte se obávat, naše sestřičky Vám vysvětlí aplikaci léků a jejich užívání a v případě, že si nebudete jistá, můžete nejasnosti kdykoliv konzultovat.

Během stimulace absolvujete většinou dvě ultrazvukové kontroly, abychom ověřili, jak folikuly rostou a jak případně upravit medikaci. Při druhé ultrazvukové kontrole je už obvykle naplánován termín odběru vajíček.

Samotný odběr vajíček je ambulantní. Ráno přijdete na kliniku, nebudete jíst, pít a kouřit. Sestřička Vás uvede na pokoj, kde si odložíte věci a kde bude po výkonu odpočívat. Pak Vás dovede na sál, kde Vás náš anesteziolog na krátkou dobu uspí. Po výkonu se vrátíte zpět na pokoj, kde budete přibližně dvě hodiny odpočívat.

Pokud bude vše v pořádku, můžete odejít domů, ale pozor: s doprovodem! Na závěr Vám bude vyplacena kompenzace nákladů nezbytně spojených s darováním, a to ve výši 25 000 korun a můžete se také zúčastnit bonusového programu pro dárkyně.

Pokud to bude třeba, podstoupíte u nás ještě závěrečnou kontrolu několik dní po odběru. 

Jak vidíte, darování vajíček je spojeno s poměrně složitým procesem. Na druhé straně bude Vaše úsilí odměněno novou šťastnou rodinou. Určitě to stojí za to!

Registrace dárce

V případě, že jste u nás již darovala, prosím kontaktujte nás emailem na: darkyne@ivf-cube.eu.
Položky označené * jsou povinné

Chcete-li se objednat na konzultaci, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte nás
powered by lekari-online.cz