Lékaři: Mezi umělým oplodněním a rakovinou prsu může být souvislost - 168 hodin, Česká televize

Praha – V Česku každoročně přibývá párů, které podstupují umělé oplodnění. Důvodem je mimo jiné i vyšší věk matek. Lékaři nicméně upozorňují, že hormonální léčba, kterou ženy musí podstoupit, zdaleka není bez rizika. Někteří poukazují na fakt, že právě umělé oplodnění může mít jistou souvislost s nárůstem případů rakoviny prsu.

Situace se zhoršuje hlavně ve vyšším věku žen, kdy výskyt rakoviny prsu stoupá tak jako tak - a navíc v kombinaci s enormní dávkou umělých hormonů. Ženy, které hormonální léčbu prodělaly, by tak měly být opatrné a nepodcenit prevenci.

Pro reportáž České televize v rámci pořadu 168 hodin byly použity záběry z kliniky IVF CUBE. Reportáž najdete zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10117034229-168-hodin/213411058250922/obsah/281381-riziko-umeleho-poceti/

Naše stanovisko k tématu reportáže vyjadřuje například článek Data on the oncological impact of ART are ‘reassuring’, but the need remains for continuing vigilance publikovaný ve Focus on REPRODUCTION, květen 2011, citovaný na našich stránkách zde: http://www.ivf-cube.eu/novinky/lecba-neplodnosti-nema-vliv-na-rakovinu-vajecniku-ani-rakovinu-prsu, ze kterého vyplývá, že samotná léčba neplodnosti nemá vliv na rakovinu vaječníků ani rakovinu prsu.

Proč IVF CUBE?

Průběh léčby neplodnosti