Apple a Facebook podpoří zaměstankyně při kryokonzervaci oocytů

Home->Novinky & Média
Dle posledních zpráv NBC News, společnost Apple, po stopách Facebooku, začne od ledna příštího roku hradit náklady svých zaměstnankyň na zamražení jejich vajíček. Jedná se o část současného snažení firem v Silicon Valley v posílení výhod pro ženské zastoupení svých zaměstnanců.

Někteří na tento krok nahlížejí skepticky a zpochybňují, zda tím výše zmíněné firmy nevysílají nevhodné poselství širší společnosti. V konečném důsledku se však jedná o vstřícný krok - další možnost pro ženy zápolící s faktem, že jejich ideální věk pro početí soupeří s kritickým obdobím budování kariéry. Vzhledem ke kritizovanému výraznému zastoupení mužů mezi pracujícími, se ze strany Silicon Valley zároveň jedná o způsob, jakým dát najevo, že ženy jsou v tamních firmách rovněž vítány a podporovány.

Tento pokrokový přístup má v případě úspěchu šanci strhnout i více korporací ke zvážení podobných výhod, což nakonec může vést ke zvýšení všeobecného uznání a souhlasu s kryokonzervací oocytů.

Někteří také zvažují, zda je takový přístup to, co jako společnost skutečně chceme. Uvítají budoucí zaměstnankyně tuto možnost, s vědomím, že mohou bez obav již od začátku tvrdě pracovat na kariéře a zároveň se nebát odložit založení rodiny, je-li to jejich úmyslem - či to budou vnímat jako náznak toho, že pro zaměstnavatele nejsou práce a mateřství slučitelné situace?

Jinými slovy: Chceme podporovat společnost, která po nás vyžaduje pracovat tak trvdě, že nebudeme mít možnost vychovat potomky? 

Původní článek v originálním znění najdete pod tímto odkazem.
Jaký je váš názor? Neváhejte a sdílejte jej s námi v našich profilech na sociálních sítích. 

Proč IVF CUBE?

Průběh léčby neplodnosti

Chcete-li se objednat na konzultaci, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte nás
kontaktovat