Češi věří mýtům o plodnosti - babyweb.cz

Home->Novinky & Média
Nereálná naděje na otěhotnění v padesáti letech, téměř neomezená víra v umělé oplodnění a medicínský pokrok, to jsou představy české veřejnosti, které vyplynuly z výsledků průzkumu zaměřeného na povědomí o plodnosti. Růžové brýle mohou být zdrojem mnoha zklamání, zvláště u žen, které těhotenství odkládají.

Lidé vkládají nereálné naděje do medicínského pokroku i možností lidského organismu. V první otázce průzkumu měli respondenti odhadnout, jakou šanci na otěhotnění mají ženy starší 35 let. Jejich představa byla o 50 % vyšší, než je skutečnost – zatímco v představách laické veřejnosti nepředstavuje věk ženy na otěhotnění příliš velký vliv a dávají mu 60% šanci, lékařská fakta hovoří o pouhých 41 %.

Ještě optimističtější byli Češi v případě odhadu úspěšnosti umělého oplodnění, kde dali padesátnicím hned 21 % naděje, přičemž objektivní statistiky bohužel žádnou šanci na graviditu nedávají. „Ve věku nad 45 let je v současné době téměř jedinou šancí na otěhotnění použití darovaných vajíček od mladé dárkyně,“ říká vedoucí lékařka IVF CUBE Hana Višňová.

Více zde: http://www.babyweb.cz/cesi-veri-mytum-o-plodnosti-ceka-je-zklamani

Proč IVF CUBE?

Průběh léčby neplodnosti

Chcete-li se objednat na konzultaci, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte nás
kontaktovat