Češi věří mýtům o plodnosti - trendyzdravi.cz

Home->Novinky & Média
Nereálná naděje na otěhotnění v padesáti letech, téměř neomezená víra v umělé oplodnění a medicínský pokrok. Takové jsou názory české veřejnosti dle výsledků mezinárodního průzkumu kliniky asistované reprodukce IVF CUBE zaměřeného na povědomí o plodnosti. Klinika zároveň představila svůj nový program Fertility Check, díky němuž si zájemci mohou ověřit své předpoklady z hlediska plodnosti a odhalit případná rizika.

Zatímco šance na spontánní otěhotnění žen do 35 let odhadli respondenti o 50 procent vyšší, než odpovídá lékařským statistikám (60 % vs. 41 %), s přibývajícím věkem potenciální rodičky se přesnost odhadů zvyšovala. Ovšem u nejstarší věkové kategorie 48 – 52 let stanovili dotazovaní téměř osmnáctiprocentní šanci na graviditu, zatímco reálná naděje téměř neexistuje – jedná se pouze o sporadická otěhotnění u jednotlivců a po padesátých narozeninách klesá pravděpodobnost prakticky k nule.

Co je Fertility Check?

Základní verze programu Fertility Check zahrnuje vstupní konzultaci a následné vyšetření kompletního hormonálního profilu ženy. Dalšími vyšetřeními v rámci Fertility Checku jsou 3D ultrazvuk vaječníků k odhadnutí tzv. ovariální rezervy, 3D ultrazvuk dělohy, vyšetření průchodnosti vejcovodů pod 3D ultrazvukem či vyšetření štítné žlázy.

Pro muže je připraveno kompletní vyšetření spermií, tedy spermiogram, který udává počet a kvalitu spermií pacienta. 

 

Více zde: http://www.trendyzdravi.cz/medicina/cesi-veri-mytum-o-plodnosti-a-jsou-pak-zklamani.html

Proč IVF CUBE?

Průběh léčby neplodnosti

Chcete-li se objednat na konzultaci, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte nás
kontaktovat