Chci dítě, je mi 35 plus - článek s účastí MUDr.Višňové, časopis Marianne

Home->Novinky & Média
O současném trendu odsouvání mateřství a s tím spojenými riziky.

Z mezinárodního průzkumu kliniky asistované reprodukce IVF CUBE zaměřeného na povědomí veřejnosti o plodnosti vyplývá, že si lidé dělají nereálné naděje a téměř neomezeně spoléhají na umělé oplodnění a medicínský pokrok.

"Slepá víra v možnosti dnešní medicíny, vědecko-technický pokrok a zdravý životní styl, jak ukázal náš výzkum, mohou vést k velkým zklamáním," komentuje výsledky studie vedoucí lékařka IVF CUBE Hana Višňová. "Mnozí lidé založení rodiny cíleně odkládají, aniž by si uvědomovali, že početí dítěte není samozřejmost a nemusí se podařit ani zdravým partnerům," dodává.

Z průzkumů kliniky IVF se například ukázalo, že si lidé myslí, že ženy ve věku mezi čtyčiačtyřiceti a sedmačtyřiceti lety otěhotní, byť uměle, ve třetině případů. Jaká je realita? Podaří se to zhruba dvěma až necelým šesti procentům z nich.

"Bohužel, věk je jeden z nějdůležitějších faktorů nejen co se týče snahy otěhotnět, ale 
i bezproblémového průběhu těhotenství," uvádí Hana Višňová s tím, že ženy po pětačtyřicítce jsou automaticky zařazeny do rizikové skupiny, protože častěji dítě potratí. 

"Snižuje se i počet vajíček a jejich kvalita klesá. U žen nad čtyřicet je okolo osmdesáti procent
z nich postiženo nějakým defektem, to znamená, že nemají šanci být oplodněna. U žen nad pětačtyřicet je téměř jedinou šancí na otěhotnění použití darovaných vajíček od mladé dárkyně."

 Autorka článku: Klára Mandausová ve spolupráci s MUDr.Višňovou

Marianne: časopis pro ženy, které jsou in; Praha: Burda Praha, spol. s r.o., 2004, roč. 11, č. 9, s. 74; http://www.marianne.cz/

Proč IVF CUBE?

Průběh léčby neplodnosti

Chcete-li se objednat na konzultaci, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte nás
kontaktovat