Expert odpovídal: Jak jsou na tom Češi s plodností? Hrozí nám vyhynutí? - Blesk.cz

Home->Novinky & Média
Početí dítěte není samozřejmostí. Řada lidí cíleně odkládá založení rodiny, aniž by si uvědomovala rizika - populace stárne a plodnost se zhoršuje!

Jak jsou na tom ale vůbec Češi s plodností? Hrozí nám vyhynutí? Kolik Čechů se narodilo "ze zkumavky"? Hostem chatu na Blesk.cz byla MUDr. Hana Višňová, PhD., vedoucí lékařka přední pražské kliniky reprodukční medicíny.

Máme za sebou s manželem již tři neúspěšné umělé oplodnění. Jaká je pravděpodobnost, že otehotnime? Je mi už 39 let. Jaké jsou úspěšnosti na vaší klinice? (Jirina)
K posouzení šancí na otěhotnění bych potřebovala znát více detailů, úspěšnost umělého oplození ve 39 letech se na naší klinice pohybuje kolem 35-40%.

Kolik stojí umělé oplodnění? (GitaP)
Na naší klinice stojí jeden cyklus umělého oplození 35 000 CZK. Celkové náklady na umělé oplození ale zahrnují i léky ke stimulaci vaječníků, celkové náklady tedy dosahují od 50 tis do 75 tisíc CZK, v závislosti na konkrétním případě. Výkon je zčásti hrazen zdravotními pojišťovnami do 39 let věku.

Hledáte dárkyně vajíček? Co musím udělat abych mohla darovat? (nicki)
Jsme velmi rádi, když se mladá a zdravá žena rozhodne stát se dárkyní vajíček, aby pomohla jiné ženě k dosažení těhotenství. V prvním kroku se musíte objednat na úvodní vyšetření, abychom Vám celou problematiku vysvětili, upozornili Vás na rizika a provedli nezbytná vyšetření. Kontakt k objednání můžete najít na našich webových stránkách.
 

 

 
 

 
 
 
 
 

Proč IVF CUBE?

Průběh léčby neplodnosti

Chcete-li se objednat na konzultaci, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte nás
kontaktovat