IVF CUBE v pořadu Máte slovo s M. Jílkovou

Home->Novinky & Média
Psycholožka naší kliniky Mgr. Jana Březinová byla hostem včerejšího pořadu Máte slovo na téma asistované reprodukce. Pokud jste tento díl neviděli, tak určitě doporučujeme ke shlédnutí. Velmi dobře se ukazuje, že je neustále potřeba v oblasti reprodukční medicíny dělat osvětu.

Tváří v tvář problému. Je správné, že je v Česku dárcovství spermií a vajíček anonymní? Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, L. Krenková, K. Dušková a R. Kudrnáček

Mgr. Jana Březinová v pořadu Máte slovo s M. Jílkovou, 26.5.2016

Na světě dnes žije na pět milionů lidí, kteří se narodili ze zkumavky. Z toho v Česku se ročně narodí kolem pěti tisíc dětí. S poklesem plodnosti narůstá zájem lidí o možnost přivést na svět potomka pomocí umělého oplodnění. Jen v České republice máme na čtyři desítky center, která využívají nejen naše páry, ale jsou hojně využívány také cizinci. Ovšem otazníků kolem tohoto způsobu početí rozhodně neubývá. Již několikrát se v poslanecké sněmovně objevily návrhy na změny v zákoně, týkající se asistované reprodukce. Nejožehavějším bodem je prolomení anonymity dárců spermií a vajíček. Byly zaznamenány také snahy o prosazení možnosti umělého oplodnění pro ženy bez partnera.

Je správné, že je v Česku dárcovství spermií a vajíček anonymní? Mohlo by prolomení anonymity znamenat konec dárcovství v Čechách? Mají děti ze zkumavky právo na poznání svých biologických rodičů, kořenů a na informaci o svých předcích? Anebo se tím poškodí práva dárců? Nehrozí pak u dětí po umělém oplodnění incest? A jste pro umělé oplodnění žen bez partnera?

Hosté: Martin Komárek – poslanec ANO, Jitka Řezáčová – vedoucí lékařka CAR Praha Podolí, Zdeňka Rybová – místopředsedkyně Hnutí pro život, Jana Březinová – psycholožka IVF CUBE Praha, Libor Halík – pravoslavný kněz, Jana Maláčová – ředitelka Odboru rodinné politiky a politiky stárnutí MPSV a další.

Sledujte zde.

Proč IVF CUBE?

Průběh léčby neplodnosti

Chcete-li se objednat na konzultaci, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte nás
kontaktovat