Léčba endometriózy v rámci studie zdarma

Home->Novinky & Média
Klinika IVF CUBE hledá ženy trpící endometriózou pro účast v klinické studii

Americká farmaceutická společnost přišla s novým lékem, který může snížit jak menstruační bolesti, tak i trvalé bolesti v oblasti břicha související s endometriózou a zlepšit tak kvalitu každodenního života. Tato metoda nabízí dlouhodobou léčbu pouze orálními medikamenty, které významně snižují endometriální bolest a poskytují tak alternativu k hormonálním injekcím či invazivním procedurám.
Pokud budete do studie zařazeni, bude Vám veškerá léčba (včetně cestovného) poskytnuta zdarma.

Podmínky pro přijetí do studie:
- Věk 18-50 let
- Diagnóza endometriózy potvrzená operací
- Bolestivá endometrióza
- Neplánování gravidity po dobu léčby
- Méně než 4 operace endometriózy

Splňujete základní podmínky přijetí do studie? Prosím kontaktujte kliniku IVF CUBE.

Účast v klinické studii vyžaduje častější návštěvy na klinice, za účelem vyhodnocení reakce na hormonální preparát.

Endometrióza je nejčastějším onemocněním žen v reprodukčním věku. Její výskyt se odhaduje přibližně u 15-20% žen a téměř 50% žen trpící neplodností vykazuje příznaky právě této nemoci.

Jedná se o onemocnění, ve kterém se ložiska endometria nacházejí mimo děložní dutinu, nejčastěji v pobřišnici a na vaječnících a způsobují tak řadu zdravotních komplikací. Teorie příčiny vzniku těchto ložisek je tzv. zpětná menstruace.

Nejvýraznějším projevem endometriózy je bolest. Takřka 90% pacientek si stěžuje na bolest břicha. Jedná se o vysoké bolesti doprovázející menstruační krvácení, trvalá bolest v oblasti břicha, bolest při pohlavním styku.

Léčba této nemoci je individuální podle rozsahu a lokalizaci srůstů. V tuto chvíli jsou dostupné dvě základní metody léčby, chirurgická a hormonální, nebo jejich kombinace. Bohužel vedlejším účinkem těchto tradičních metod může být nepravidelné krvácení, zvýšení hmotnosti, náladovost, deprese, ztráta minerálů v kostech. Bohužel podstoupení takové léčby nemusí být definitivní, příznaky se dříve nebo později mohou opět objevit.

Máte zájem o informace k alternativní možnosti léčby v rámci studie a splňujete Základní podmínky uvedené výše? Prosím kontaktujte kliniku IVF CUBE.

Informační leták ke stažení.

Proč IVF CUBE?

Průběh léčby neplodnosti

Chcete-li se objednat na konzultaci, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte nás
kontaktovat