COVID-19: Nechte se očkovat před začátkem terapie

Home->Novinky & Média
Lékaři IVF CUBE v čele s paní MUDr. Hanou Višňovou, Ph.D. a RNDr. Renatou Hüttelovou, Ph.D., MBA jednoznačně doporučují svým pacientkám, a i pacientům mít ukončené očkování proti onemocnění COVID-19, a to ještě před zahájením terapie.

 

Onemocnění během těhotenství sebou nese vyšší riziko těžkého průběhu, a tedy potencionální výrazné komplikace pro nastávající matku i dítě. Dle České vakcinologické společnosti, COVID-19 také zvyšuje riziko předčasného porodu a dalších perinatálních komplikací. Proto všem pacientkám doporučujeme podstoupit před zahájením stimulace libovolné, tedy dvou dávkové nebo jedno dávkové, očkování proti COVID-19.

 

Podobné doporučení se týká i partnerů pacientek, kterým radíme podstoupit též očkování, ovšem nejméně s měsíčním předstihem před zahájením terapie, z důvodu lepší kvality spermií.

 

Stanovisko našich lékařů se shoduje s doporučením České vakcinologické společnosti ČLS JEP (ČVS) a též s názory řady dalších tuzemských a zahraničních odborných společností, například s názorem společností ESHRE a také ASMR.

Chcete-li se objednat na konzultaci, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte nás