Nepodceňujte riziko vzniku trombózy - časopis Miminko

Home->Novinky & Média
Těhotenství je jedním z rizikových faktorů vzniku trombózy. "Dědičná trombofilie aneb vrozený sklon ke zvýšenému srážení krve, zvyšuje riziko ucpání cévy, zejména pak při některých vybraných situacích," vysvětluje MUDr. Petr Uher, PhD ředitel Institutu reprodukční medicíny a genetiky v Karlových Varech.

"Vyšší nebezpečí může hrozit například v těhotenství, při dlouhodobém znehybnění, cestování, nebo při užívání hormonální antikoncepce." Veřejnost přitom o potenciální hrozbě příliš netuší a vystavuje se tak zbytečnému nebezpečí. 

Díky testům genetických předpokladů k dědičné trombofilii lze se značnou přesností stanovit, zda dotyčné hrozí zvýšené celoživotní riziko. MUDr. Lošan, klinický genetik laboratoře lékařské genetiky Institutu reprodukční medicíny a genetiky v Karlových Varech, doporučuje vyšetření zejména mladým dívkám, které teprve začínájí s hormonální antikoncepcí, nebo ženám s nadváhou a všem kuřačkám. 

Miminko: časopis pro maminky s miminky, Praha: Affinity Media s.r.o., 2013, roč. 11, č. 9, s. 18; http://www.casopis-miminko.cz/

Proč IVF CUBE?

Průběh léčby neplodnosti

Chcete-li se objednat na konzultaci, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte nás
kontaktovat