Počet neplodných párů v Česku roste

Home->Novinky & Média
V České republice se dle statistik potýká s neplodností 20 % párů, přičemž neplodnost v západních evropských zemích včetně Česka rok od roku roste. Týká se již každého čtvrtého či pátého páru. Moderní medicína dnes dokáže při vhodné a včasné léčbě pomoci až 90 % párů.

 

Kdy se obrátit na pomoc odborníků?

Pokud se snažíte o miminko déle než jeden rok, měli byste vyhledat lékaře a podstoupit vyšetření. Neplodnost bývá definována jako neschopnost páru dosáhnout těhotenství po půl až roce nechráněného pohlavního styku.

 

Pravděpodobnost dosažení těhotenství u ženy není ani za optimálních podmínek vyšší než 25 % v každém měsíci.

Ve čtyřiceti procentech je problém s početím na straně ženy, stejným poměrem je problém u muže, u zbývajících 20 % případů se jedná o kombinaci faktorů u obou partnerů.

Jaké jsou příčiny neplodnosti?

Důležitou roli zde hraje odkládání rodičovství do pozdějšího věku, kdy klesá šance na oplodnění přirozenou cestou. V České republice nejčastěji asistovanou reprodukci podstupují ženy do věku 34 let. Příčiny neplodnosti mohou být u každého páru jiné - většinou jde o různé fyzické příčiny u ženy či muže nebo jejich kombinace. Také faktory ovlivňující plodnost se u ženy a muže liší. U žen bývá problém s poškozením nebo průchodností vejcovodů, hormonálními poruchami či problémy s uhnízděním embrya. Mezi příčiny u mužů patří pokles kvality spermatu, blokace chámovodů či chromozomální poruchy spermií.

Test plodnosti na klinice IVF Cube

Pokud se páru nedaří otěhotnět, lékaři vyšetří muže i ženu. Kvalita spermií i jejich množství je dnes u mužů velký problém, přibližně 40 % světové mužské populace má narušené spermie tak, že má problém s početím dítěte. Včasné vyšetření by se tak nemělo podceňovat.

V rámci dne plodnosti, který se uskuteční na klinice v úterý 6. 6., si mohou zájemci nechat udělat test plodnosti zdarma. Ženám bude odebrán vzorek krve, a pokud budou v odpovídající fázi cyklu, bude proveden také ultrazvuk. Pokud nebude v tento den možné vyšetření provést, bude pacientům vydán voucher. Muži mohou podstoupit vyšetření spermií – spermiogram, který udává kvalitu a počet spermií.

Proč IVF CUBE?

Průběh léčby neplodnosti

Chcete-li se objednat na konzultaci, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte nás
kontaktovat