Spánek je spojen s IVF: studie pacientům doporučuje 7-8 hodin spánku

Home->Novinky & Média
Studie tvrdí, že doba spánku, jež si pacientky při IVF léčbě dopřávají může mít vliv na jejich otěhotnění. Dlé této studie může překvapivě nadměrné množství spánku být stejně kontraproduktivní, jako jeho nedostatek.

Tým korejských vědců metodou samohlášení sledoval 650 pacientek podstupujících terapii, které rozdělil do tří skupin podle krátké (4-6 h denně), průměrné (7-8 h) a dlouhé (9-11 h) doby spánku. Výsledky ukazují, že ženy s průměrnými spánkovými návyky dosahují o 10 % vyššího těhotenského indexu než ženy v obou zbývajících skupinách.

Mít dostatek spánku je dle autorů tedy prospěšné pro sekreci hormonů reprodukčního systému. Příliš mnoho spánku však může narušovat cirkadiánní rytmus (řídící síla spánkového cyklu) stejně tak jako některé hormonální dráhy a tím oslabovat plodnost.

Ačkoliv badatelé zatím plně nerozumí mechanismu a míře, kterou spánek ovlivňuje fertilitu a graviditu, nová studie říká, že by IVF pacientkám měla být doporučována průměrná délka spánku s ohledem na zvýšení úspěšnosti léčby 

Pro zdrojové informace pokračujte na tuto adresu

Proč IVF CUBE?

Průběh léčby neplodnosti

Chcete-li se objednat na konzultaci, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte nás
kontaktovat