Spojitost Bisfenolu A s neplodností

Home->Novinky & Média
Bisfenol A, všeobecně známý pod zkratkou BPA a masově používaný v průmyslové výrobě, je nechvalně proslulý svým nežádoucím působením na člověka.Existují studie varující, že BPA ovlivňuje endokrinní systém a významně se podílí na mužské neplodnosti. BPA se přičítá i negativní vliv na imunitní systém člověka a na bližší potvrzení čekají i fakta nasvědčující tomu, že se BPA podílí na onemocnění srdce a rozvoji diabetu mellitu.

BPA je organická sloučenina systematického názvu propan-2,2-diyldifenol. Je využíván při výrobě plastů, najdeme jej např. v CD a DVD, barelech na vodu, sportovních pomůckách, plastových příborech, dózách na potraviny, ale také v materiálech používaných ve stomatologii, stavebnictví, elektronice nebo medicíně. Nejvíce se BPA dostal do podvědomí široké veřejnosti svým obsahem v kojeneckých lahvích, což však bylo v roce 2011 na území Evropské unie zakázáno.

Tato studie je první studií přinášející důkazy o nežádoucích účincích BPA, BPS a BPF na fyziologické funkce člověka a hlodavců.

Více čtěte zde: http://www.prolekare.cz/asistovana-reprodukce-novinky/nove-poznatky-o-derivatech-bisfenolu-a-a-neplodnosti-4646?confirm_rules=1

Proč IVF CUBE?

Průběh léčby neplodnosti

Chcete-li se objednat na konzultaci, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte nás
kontaktovat