Test plodnosti zdarma - v rámci Národního dne neplodnosti - těhotenství.cz

Home->Novinky & Média
6. červen je Národním dnem neplodnosti, varuje páry před odkládáním těhotenství. Česká gynekologická a porodnická společnost každoročně při příležitosti Národního dne neplodnosti upozorňuje na rostoucí počet neplodných párů v ČR.

Vedle čím dál častějšího odkládání těhotenství z profesních a sociálních důvodů, je problémem i omezený počet dárkyň vajíček, která jsou pro řadu žen v pokročilém věku jedinou možností jak otěhotnět. Jedním ze způsobů, kterým chtějí gynekologové a reprodukční specialisté přimět ženy, aby se touto oblastí svého zdraví začaly více zajímat, je bezplatné vyšetření plodnosti. V Praze jej každoročně v rámci Národního dne neplodnosti poskytuje klinika asistované reprodukce  IVF  Cube a řada dalších zařízení v jiných krajích.  

Test plodnosti zdarma v rámci Národního dne neplodnosti má především za úkol zvýšit povědomí o stále klesající schopnosti reprodukce v ČR a přimět páry, které spadají do rizikové skupiny, k návštěvě lékaře. „Mnozí lidé berou téma neplodnosti na lehkou váhu v naivní víře v dnešní schopnosti vědy a medicíny. Takovým evropským evergreenem dnes je, že ženy pořízení miminka odkládají kvůli kariéře a v pětatřiceti zjistí, že optimální věk  dávno propásly a ani věda, na kterou spoléhaly, není zcela všemocná,” upozorňuje MUDr. Hana Višňová Ph. D., vedoucí lékařka kliniky IVF Cube. “I v případě, že si ještě neplánujete pořídit potomka, je dobré vědět, jak na tom vaše tělo je. Může dojít k odhalení rizik a zahájení případné léčby zjištěných problémů. Každý organismus je samozřejmě jedinečný, a proto každý rok nabízíme při příležitosti Národního dne neplodnosti bezplatné vyšetření žen i mužů.”

zdroj: http://www.tehotenstvi.cz/planovane-tehotenstvi-neplodnost/test-plodnosti-zdarma-v-ramci-narodniho-dne-neplodnosti

 

Proč IVF CUBE?

Průběh léčby neplodnosti

Chcete-li se objednat na konzultaci, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte nás
kontaktovat