Velké téma NEPLODNOST: Ptejte se expertky na chatu! - Blesk.cz

Home->Novinky & Média
Zápis z pravidelného chatu s vedoucí lékařkou IVF CUBE obecně na téma neplodnost.

Toužíte po dítěti a nemůžete otěhotnět? Kdy může jít už o neplodnost? Je dobré zajít k lékaři, nebo je problém v sexu? Co všechno může způsobovat neplodnost? Co jsou nejčastější důvody a co naopak mýty? Na vaše otázky odpovídala Hana Višňová, primářka kliniky pro asistovanou reprodukci.

Jaký věk je optimální pro početí? Mám slibně rozjetou kariéru a zajímá mě, kolik času mám... Děkuji(Lucie)

Ideální věk na početí je kolem 20-30 let, což samozřejmě v případě slibně rozjeté kariéry může být pro ženu příliš brzo. Nicméně bych doporučovala snažit se o otěhotnění do 35 let věku. Případně uvažujte o zamražení vajíček.

Dobrý den, v 18-ti letech mi operovali cystu na vaječníku a odebrali mi jeho část. Nyní je mi 23, chtěla bych se zeptat, jak velký vliv to má na otěhotnění? Mockrát děkuji za odpověď.(Blanka)

Dobrý den, bylo by třeba vědět, o jaký typ cysty se jednalo a jak rozsáhlá část vaječníku byla při operaci odstraněna. Obecně, je operace cyst poměrně častá a řada žen následně otěhotní bez problémů.

Dobrý den, jaké máte zkušenosti s léčbou neplodnosti pomocí hormonální jogy? Přijímáte pacientky, které odmítají hormonální léčbu právě z tohoto důvodu? díky a přeji klidné svátky  (Vulka)

Dobrý den, hormonální joga je vhodným podpůrným prostředkem při léčbě neplodnsoti a není důvodem k odmítání léčby neplodnosti. Pacientky, které chodí na jogu tvoří velkou část naší klientely. Hezké Vánoce.

 

Odpovědi na všechny otázky čtenářů naleznete zde: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-chat/292559/velke-tema-neplodnost-ptejte-se-expertky-na-chatu.html

Proč IVF CUBE?

Průběh léčby neplodnosti

Chcete-li se objednat na konzultaci, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte nás
kontaktovat