Výhody ICSI: Usnadní Cestu Spermie do Vajíčka

Home->Novinky & Média
Uvádí se, že v České republice je dnes neplodný každý sedmý pár. Naštěstí existují možnosti, jak těmto párům pomoci. Na vině je podle odborníků špatná kvalita vajíček a spermií v populaci, kterou způsobuje především oddalování rodičovství na pozdější věk. Dnes už se naštěstí nehledá chyba jen u ženy. Obě pohlaví se na problému podílí zhruba půl na půl.

Naštěstí existuje spousta objevů, které v rámci asistované reprodukce pomáhají. Na výhody a nevýhody ICSI jsme se zeptali paní doktorky Hany Višňové z IVF CUBE. 

ICSI patří mezi laboratorní techniky, které jsou nadstavbou IVF. Při ní se injekcí vpraví jedna nejkvalitnější spermie (výběr na základě pohybu spermie a její morfologie) do cytoplasmy zralého oocytu (vajíčka). Spermie má tak usnadněnou cestu do vajíčka, nemusí překonávat jeho obal.

Pro injekční vpravení spermie přímo do vajíčka v rámci mimotělního oplodnění je třeba odstranit masu buněk, která vajíčko obklopuje. Díky tomu je možné zjistit zralost vajíčka podle základních morfologických znaků viditelných pod mikroskopem.

Dalším plus pro ICSI oproti klasickému IVF je skutečnost, že při spontánním oplození vajíčka musí spermie postupně aktivně vyhledat vajíčko, projít již zmiňovanou masou buněk okolo vajíčka, projít dalším nebuněčným obalem vajíčka („skořápkou“) a spojit se s tenkou buněčnou membránou vajíčka. Díky ICSI se tato náročná cesta do vajíčka překlene tím, že spermie je injikována přímo na místo – dovnitř vajíčka.

„Díky těmto výhodám nabízíme ICSI pro naše pacientky, abychom byli schopni říci více o kvalitě a zralosti vajíček pacientky, zamezili selhání fertilizace z důvodů chybného kroku na cestě spermie do vajíčka a zvýšili tak pravděpodobnost úspěchu celé léčby,“ říká vedoucí lékařka IVF CUBE MUDr. Hana Višňová.

více se dovíte v článku zde: http://www.mezizenami.cz/zdravi/vyhody-icsi-usnadni-cestu-spermie-do-vajicka

Proč IVF CUBE?

Průběh léčby neplodnosti

Chcete-li se objednat na konzultaci, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte nás
kontaktovat