Časté dotazy

Níže naleznete odpovědi na některé časté dotazy našich pacientů.

Home->Léčba neplodnosti->Časté dotazy

Léčba neplodnosti a genetika

Kolik stojí umělé oplodnění?

Cena se samozřejmě odvíjí od typu terapie a od toho, zda máte nebo nemáte nárok na příspěvek na léčbu od zdravotní pojišťovny. Nabízíme základní léčebné postupy spojené s jednotlivými speciálními medicínskými technikami a s nimi stoupající úspěch léčby. Avšak zastáváme filosofii, že pacient by se měl léčit pouze takovými metodami, které opravdu potřebuje a mají v jeho případě smysl. Náklady se tedy odvíjí od toho, co na základě Vaší anamnézy potřebujete za léčbu. O typech terapií a cenách Vám podá informace některá z našich koordinátorek nebo lékař. Pro více informací o cenách, prosím, vyplňte náš kontaktní formulář a my se budeme snažit odpovědět Vám do 24 hodin.

Přání mít dítě ve 40?

Umělé oplodnění je v České republice ze zákona možné do 49. narozenin ženy. Úspěšnost otěhotnění u žen ale po 35. roce výrazně klesá, i když touha po vlastním dítěti přetrvává. A právě těmto ženám jsme připraveni pomoci. V minulosti jsme se už mnohokrát stali "záchytným bodem" pacientkám, kterým už bylo 40 let, a které za sebou měly neúspěšné pokusy v jiných IVF centrech.

Jaká jsou rizika související s terapií?

Naši zkušení lékaři se vždy snaží, aby zátěž a zdravotní obtíže pacientky byly minimalizovány. Přesto může ojediněle dojít ke komplikacím – jako u každého jiného medicínského zákroku. Typickou komplikací hormonální léčby je tzv. „hyperstimulace nebo též OHSS“. Vaječníky se zvětšují, tvoří se ovariální cysty, projevuje se tlak v podbřišku, řidčeji dochází k hromadění tělesné tekutiny v břišní dutině. V ojedinělých případech, zejména když došlo k otěhotnění, může proto vyvstat potřeba krátkodobé hospitalizace. Hyperstimulace spontánně ustoupí.

Co znamená PGT a k čemu slouží?

Preimplantační genetické testování (PGT) slouží k tomu, aby se při IVF použila jen ta embrya, která nevykazují žádné genetické anomálie. Díky testování se tak zvyšuje šance na otěhotnění a současně snižuje riziko potratu. Naše klinika spolupracuje se špičkovou genetickou laboratoří vedenou jedním z nejlepších genetiků v České Republice. Informujte se u našeho lékaře na možnost úhrady genetického testování zdravotní pojišťovnou.

Jaká vyšetření jsou potřeba před zahájením léčby?

Pro stanovení správné diagnózy a doporučení nejvhodnějšího způsobu léčby je nutno provést některá základní vyšetření obou partnerů. Tato vyšetření je možno provést buď u nás v den úvodní konzultace nebo u Vašeho ošetřujícího gynekologa a následně nám výsledky postoupit. To samé platí, pokud jste již vyšetření podstoupili v rámci předchozí terapie. 

 

 

Terapie s darovanými vajíčky

Kdy mohu s terapií začít? Je třeba počítat s dlouhou čekací dobou na odpovídající dárkyni?

Dle našich zkušeností víme, že pacientky chtějí většinou začít s terapií co nejdříve nebo k určitému datu. Přizpůsobili jsme tedy vlastní organizaci tak, abychom co nejlépe dokázali vyjít pacientkám po časové rovině vstříc. Disponujeme obsáhlou databází dárkyň, proto většinou můžeme splnit přání pacientek začít s terapií okamžitě, aniž by byl jakkoliv negativně omezen výběr odpovídající dárkyně.

Jak vysoké je procento těhotenství po terapii s darovanými vajíčky ve vašem centru?

Při první terapii kolem 70%. Průměrný věk pacientek je přes 36 let.

Jaké speciální metody nabízíte v rámci terapie s darovanými vajíčky?

Nabízíme různé metody, které pomáhají k úspěchu. Ne pro všechny pacientky se ale hodí stejné metody, dáváme si velmi záležet na individuálním přístupu ke každé pacientce a volbě odpovídající a správné metody.

Kolik terapie stojí?

U ceny terapie s darovanými vajíčky je třeba počítat nejen s medicínskou péčí pro pacientku, ale zároveň také s výdaji spojenými s dárkyní vajíček (výběr, veškerá nutná předvyšetření, stimulační léky, vyšetření spojená se stimulací, odběr vajíček). Cena obsahuje zpracování spermií, oplodnění metodou ICSI, kultivaci embryí do stádia blastocyst, asistovaný hatching a transfer. Dále také kryokonzervaci "nadpočetných" embryí a jejich následné skladování na další rok. Oproti jiným metodám je sice cena terapie vyšší, ale zároveň zahrnuje garanci alespoň 8 vajíček od dárkyně a minimálně 2 kvalitní embrya ve stádiu blastocysty (v případě normálního spermiogramu partnera).

Kolikrát musím osobně přijet na kliniku?

Samozřejmě tak často, jak budete chtít, pokud ale chcete návštěvy u nás minimalizovat, budou to alespoň 2 návštěvy: vstupní pohovor a transfer. Pokud ovšem chcete k oplodnění použít "čerstvé" spermie, je nutné, aby se partner dostavil k odevzdání vzorku v den punkce (odběru vajíček) dárkyně. Všechna ostatní nutná vyšetření (náběry krve, ultrazvuková vyšetření) můžete absolvovat u svého gynekologa a výsledky nám postoupit.

Chcete-li se objednat na konzultaci, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte nás