Dárkyně vajíček

Níže naleznete podrobné informace o darovacím programu, případně můžete na videu shlédnout příběhy našich dárkyň. Pomozte ostatním párům a získejte kompenzaci až 34.500Kč.

Home->Dárcovství->Dárkyně vajíček

Podrobnosti programu dárkyň

Co darováním získáte?

 • Získáte důležité informace o svém aktuálním zdravotním stavu a plodnosti. Komplexní prohlídka zahrnuje i genetické vyšetření, které představuje cennou informaci pro Vás a Vaší rodinu
 • Možnost splnit sen neplodným párům. Darováním vajíček darujete život
 • Vyplacenou kompenzaci ušlých výdajů spojených s darováním ve výši 32.000,- až 34.000,-
 • Při první návštěvě kompenzaci cestovních náhrad v hodnotě 500kč, v případě splnění podmínek pro darování

Co je k darování potřeba?

 • Splnit věkovou hranici 20 – 34 let
 • Být fyzicky i psychicky zdravá - tzn. mít v pořádku krevní testy (hladiny hormonů, infekční přenosné nemoci, genetické vyšetření) a netrpět žádnou závažnou nemocí. Pokud nyní kojíte, budete muset darování odložit.
 • Nesmíte být závislá na návykových látkách (drogy, alkohol)

Proč darovat u nás?

 • Vysoká profesionalita
 • Individuální a přátelský přístup
 • Pro každou dárkyni je vyčleněna sestřička, na kterou se můžete obrátit, kdykoliv a s jakýmkoliv dotazem a ona Vás provede celým procesem darování od začátku až do konce
 • Příjemné a diskrétní prostředí

Jak to probíhá?

 

 • Vyplníte kontaktní formulář a v blízké době se vám ozve naše psycholožka nebo koordinátorka
 • Pozveme Vás na vstupní pohovor - detailní gynekologické a ultrazvukové vyšetření, krevní testy a pohovor s psycholožkoku
 • Pokud budou všechny výsledky v pořádku, můžete se stát dárkyní a bude naplánován cyklus se stimulací a odběrem

Zkušenosti dárkyň 

Darovala jsem zde už třikrát
a pokaždé jsem měla kolem sebe milý a vstřícný personal (sestřička Adéla, Lada).
Vše ti vysvětlí a se vším vyjdou vstříc.

Moc dekuji Kandy

Je to už pár týdnů, co jsem na klinice darovala vajíčka
Cítím se v pohodě a všechno probíhalo hladce. Personál je velice milý, sestřička mi vždy se vším poradila a pomohla. Až to půjde, budu darovat znovu. Určitě doporučuji všem, kteří se teprve rozhodují.
Díky za péči.

Vlaďka

Kliniku IVF CUBE Praha, bych ráda doporučila
Darovala jsem vajíčka poprvé a dost jsem se toho bála. Na klinice byli ke mně vstřícní a zodpověděli mi každou otázku, která mě zajímala. A netlačili mě do darování, i když jsem nebyla na 100% rozhodnutá. Také bych ráda doporučila sestřičku Adélu, která byla 24h na telefonu, kdyby mi nebylo dobře nebo měla nějakou otázku. Zákrok bez potíží.
Takže, jestli se bojíte ze začátku jako já, tak nebojte.

M.

Darovala jsem již po několikáté
a jako vždy skvělé! Sestřička, co mě měla na starost byla skvělá, moc hodná. Není problém brát sebou malého i když to někdy není lehké Vše vždy naprosto v pořádku. Super prostředí.
Oceňuji dětský kouteček, káva zdarma.

Adéla

Příběhy klientů

Chtěla bych touto cestou poděkovat
celému týmu IVF-CUBE, ale především dárkyni, která nám pomohla splnit náš sen. Už jsem ztrácela naději, že někdy odnosím a porodím dítě, ale díky darovanému vajíčku jsem otěhotněla a porodila nádhernou holčičku.

Dárkyni přeji hodně zdraví a ještě jednou moc děkuji.

Pavla

Prosím předejte mé poděkování
ženě, díky které nyní můžu chovat v náručí dceru Elišku.

Děkujeme M+K+E

Stal se zázrak
a v dubnu se nám narodil Honzík. Slovy se nedá popsat štěstí, které cítím při pohledu na svého syna. Chtěla bych moc poděkovat ženě, která mi darovala vajíčka a tím umožnila, aby naše rodina byla kompletní.

Děkuji, Aneta

Milá paní doktorko Višňová
milý týme kliniky IVF CUBE.
Naše dcerka se narodila minulý týden, je zdravá a vypadá jako andílek :-)
Nevíme, jak vám dostatečně poděkovat za tenhle neuvěřitelný dar, který se mohl uskutečnit jen díky vám. Chceme vyjádřit naše díky všem vašim spolupracovníkům, zvláště paní doktorce a obrovský dík a naši velkou vděčnost také dárkyni, bez jejíž pomoci by se celý zázrak nestal.

Srdečné pozdravy, M+R.

Detailní informace o průběhu darování vajíček

Dárkyní vajíček se může stát žena ve věku od 20 do 34 let (resp. do dne 34. narozenin), která je zdravá a splňuje všechny podmínky pro darování.

Prostřednictvím našeho kontaktního formuláře si domluvíte termín návštěvy na klinice. V den Vaší návštěvy u nás vyplníte dotazník týkající se Vaší osobní a rodinné zdravotní anamnézy a absolvujete pohovor s lékařem, který Vám podrobně vysvětlí vše, co se darování týká. Současně proběhne i gynekologické vyšetření a základní odběry krve. Pokud budou výsledky v pořádku, naplánujeme také pohovor s psycholožkou a kompletní odběry krve na genetiku a testy na přenosná infekční onemocnění HIV, syfilis a žloutenky typu B a C.

Pokud jste již v minulosti darovala vajíčka a máte genetické vyšetření k dispozici, může pohovor s lékařem a psycholožkou proběhnout v jeden den.

Stimulace vaječníků zpravidla začíná druhým dnem menstruačního cyklu, trvá osm až čtrnáct dní a obnáší asi desetidenní aplikaci miniinjekcí. Hormonální injekce vedou ke stimulaci a růstu folikulů ve vaječnících. Vpich miniinjekcí do podkoží není náročný ani bolestivý a zvládnete jej sama. Nemusíte se obávat, naše sestřičky Vám vysvětlí aplikaci léků a jejich užívání a v případě, že si nebudete jistá, můžete nejasnosti kdykoliv konzultovat.

Během stimulace absolvujete většinou dvě ultrazvukové kontroly, abychom ověřili, jak folikuly rostou a jak případně upravit medikaci. Při druhé ultrazvukové kontrole je už obvykle naplánován termín odběru vajíček.

Samotný odběr vajíček je ambulantní. Ráno přijdete na kliniku, nebudete jíst, pít a kouřit. Sestřička Vás uvede na pokoj, kde si odložíte věci a kde bude po výkonu odpočívat. Pak Vás dovede na sál, kde Vás náš anesteziolog na krátkou dobu uspí. Po výkonu se vrátíte zpět na pokoj, kde budete přibližně dvě hodiny odpočívat.

Pokud bude vše v pořádku, můžete odejít domů, ale pozor: s doprovodem! Na závěr Vám bude vyplacena kompenzace nákladů nezbytně spojených s darováním, a to ve výši 28 000 - 30 000 Kč a můžete se také zúčastnit bonusového programu pro dárkyně.

Pokud to bude třeba, podstoupíte u nás ještě závěrečnou kontrolu několik dní po odběru. 

Jak vidíte, darování vajíček je spojeno s poměrně složitým procesem. Na druhé straně bude Vaše úsilí odměněno novou šťastnou rodinou. Určitě to stojí za to!

Registrace dárce

Položky označené * jsou povinné
Chcete-li se objednat na konzultaci, nebo se jen na cokoliv zeptat, neváhejte nás